12.02.2011 - Charytatywna Zabawa Karnawałowa

Drodzy Rodzice.

Dnia 12 lutego 2011r. odbyła się tradycyjna już charytatywna zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu przy współudziale dyrekcji szkoły i nauczycieli.

Cel zabawy jest zawsze ten sam – dofinansowanie wyjazdu uczniów z rodzin mniej zamożnych na „zielone lekcje”. Nasze dzieci w tym roku pojadą nad morze do miejscowości Rowy. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 1150 zł. Ochrona środowiska dopłaca do każdego dziecka 170 zł, a w przypadku otrzymywania zasiłku rodzinnego – 400 zł.

Kwota, która pozostaje do zapłaty rodzicom dziecka wynosi odpowiednio: 980 zł lub 750 zł.

Dla rodzin o niskich dochodach są to duże kwoty. Dlatego corocznie organizujemy zabawę charytatywną, aby zebrać środki finansowe i umożliwić dzieciom wyjazd na „zielone lekcje”.

W tym roku zebraliśmy kwotę 3316,53 zł. Cała kwota przeznaczona zostanie na dofinansowanie dzieciom wyjazdu na „zielone lekcje”.

Chciałam w tym miejscu z całego serca podziękować sponsorom, którzy przekazali przedmioty na licytację, anonimowemu sponsorowi, który pokryje pobyt jednego dziecka.

Dziękuję wszystkim, którzy tak hojnie licytowali wystawiane przedmioty. Dzięki Państwu wiele dzieci pojedzie nad morze. Może pierwszy i ostatni raz…..

Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom, z Panią Katarzyną Guziel – przewodniczącą Rady Rodziców na czele, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w zorganizowanie zabawy, pomagali podczas trwania zabawy i po jej zakończeniu, upiekli wspaniałe ciasta, wykonali wspólnie z dziećmi kotyliony.

Dziękuję Panu Eugeniuszowi Tomczykowi, który od wielu lat, zawsze chętnie, gra nam do tańca i wspaniale prowadzi licytację.

Jestem bardzo wdzięczna, za każdą okazaną życzliwość i pomoc. Jak mawiał Jan Paweł II:

„Człowiek jest Wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”.

Agata Gąsior – Dyrektor Szkoły