• Odwiedziło nas: 599604 osób
 • Do końca roku: 134 dni
 • Do wakacji: -58 dni

41-806 Zabrze

ul. Korczoka 98

Tel: 032 271-26-61

Niedziela, 2018-08-19

Imieniny:

Emilii, Julinana

Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

Nasza Szkoła na Facebook'u:

 

 

Klauzula informacyjna w zakresie danych osobowych

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

Informuję, że:
1) administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 17 im. Bohaterów Westerplatte w Zabrzu z siedzibą w Zabrzu ul. Korczoka 98 reprezentowaną przez dyrektora szkoły mgr Agatę Gąsior.

2) Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej nr 17 im. Bohaterów Westerplatte w Zabrzu jest nauczyciel szkoły.
Dane kontaktowe - email: iodo_sp17zabrze@wp.pl


 

-       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -       -

 • Drogi Kierowco

W imieniu Społeczności Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu zwracam się z ogromną prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności przy wjeżdżaniu samochodem na teren szkoły. Boisko szkolne i teren przy szkole jest przeznaczony dla uczniów. Dlatego należy mieć świadomość, że w każdej chwili z różnych miejsc, prosto pod koła, może wyskoczyć DZIECKO.

Wielokrotnie byłam świadkiem, jak niektórzy dorośli mylili plac szkolny z autostradą. Również lęk i obawa rodziców, którzy pieszo przyprowadzają swoje dzieci do szkoły zaniepokoiły mnie. O nieszczęście łatwo!

Dlatego jeszcze raz bardzo proszę aby pomiędzy godziną 800 a 1430 nie wjeżdżać na teren szkoły podstawowej. Samochód można zostawić na parkingu po lewej stronie za bramą wjazdową. Kierowców, rodziców, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły przed godziną 800 proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.

Niech zdrowy rozsądek i wyobraźnia weźmie górę nad brakiem ostrożności i brawurą.

Agata Gąsior – Dyrektor Szkoły

Drogi Kierowco
 • Szkolny plac zabaw

Szanowni Państwo.

W CZASIE TRWANIA ZAJĘĆ LEKCYJNYCH OD GODZINY 8:00 DO 16:30 PIERWSZEŃSTWO POBYTU NA PLACU ZABAW MAJĄ UCZNIOWIE SZKOŁY.

Proszę o zrozumienie
Agata Gąsior - Dyrektor Szkoły

 • Jak zabezpieczyć się przed wichurą

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi radami.

Jak zabezpieczyć się przed wichurą

Rusza rządowy program „Dobry start". W praktyce jest to dofinansowanie do szkolnych wyprawek i polega na wypłacie jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. W Zabrzu dofinansowanie otrzyma około 20 tysięcy dzieci.

Świadczenie w ramach programu „Dobry start" będzie wypłacane raz w roku. Przysługuje dziecku lub osobie uczącej się do 20 roku życia, niezależnie od dochodów rodziny, na rozpoczynający się rok szkolny. W przypadku niepełnosprawnych dzieci lub niepełnosprawnych osób uczących się świadczenie będzie wypłacane do 24. roku życia.

 

czytaj więcej
 • 22.06.2018 - Co warto wiedzieć przed wakacjami?

http://brpd.gov.pl/aktualnosci/wakacje2018


Kilka  zasad, które warto przekazać dziecku:

Bądź asertywny – nie bój się odmawiać, szczególnie w sytuacjach ryzykownych.

Bądź świadomy – decyzje podejmuj z rozwagą, sprzeciwienie się kolegom w sytuacji  zagrożenia to prawdziwe bohaterstwo.

Wykaż się odpowiedzialnością – za siebie, ale także za innych. Zawsze reaguj niebezpieczne sytuacje.

Bądź ciekawy świata, ale rozważny - nie daj się ponieść emocjom. Gdy inni naciskają, aby zrobić coś niebezpiecznego, nie zgadzaj się na to.

Wykaż się mądrością – oceń sytuację i możliwość wystąpienia ryzyka. Przewidywanie skutków działania, umiejętność podjęcia trudnej decyzji to właśnie mądrość.

Bądź pozytywnym liderem – to ważna osoba w każdej grupie. Nie musisz być największy i najsilniejszy, dobrego lidera cechuje rozsądek i odpowiedzialność za innych.

 

W trudnych chwilach najmłodsi mogą skorzystać z  Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Pod bezpłatnym numerem 800 12 12 12 dyżurują eksperci, którzy służą wsparciem i pomocą.


Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.


PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

 

CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W BAGAŻU DZIECKA?


czytaj więcej
22.06.2018 - Ważne przed wypoczynkiem nad wodą!
czytaj więcej
 • 22.06.2018 - Nim plecak szkolny do szafy schowasz... :D

 • 22.06.2018 - Życzenia na wakacje

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka i porannego wstawania.
Na ten czas życzę Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były bezpieczne, spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.
Dziękuję za cały rok szkolny 2017/2018.
Dyrektor Szkoły – Agata Gąsior

22.06.2018 - Życzenia na wakacje

Więcej zdjęć na naszym szkolnym profilu na Facebook'u.

22.06.2018 - Zakończenie roku szkolnego - fotorelacja
czytaj więcej
 • 22.06.2018 - Zakończenie roku szkolnego

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO:

To już 22 czerwca 2018 r. 
Klasy 1-3: godzina 9.30
Klasy 4-7: godzina 10.30

 

W czwartek przed dniem zakończenia roku szkolnego odbył się w ZSO NR 14 II KONCERT CHARYTATYWNY Tym razem grano dla #NikolaOczak - małej, ale bardzo dzielnej dziewczynki z chorym serduszkiem. W wyniku przeprowadzonej zbiórki publicznej zebrano 1374,56 zł  Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę dla Nikoli  JESTEŚCIE WIELCY  Szczególne podziękowania kierujemy do #SzkołaPodstawowaNr17wZabrzu za współorganizację i wspaniałe występy artystyczne 

21.06.2018 - Koncert charytatywny
czytaj więcej

Dzisiaj w ramach zajęć profilaktycznych uczniów klas 1-3 odwiedzili funkcjonariusze Miejskiej Komendy Straży Pożarnej w Zabrzu. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie numery alarmowe, dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia a także ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. Na zakończenie panowie strażacy zrobili dzieciom niespodziankę - kurtynę wodną. W tak upalny dzieci mogły się chociaż trochę ochłodzić. Serdecznie dziękujemy za atrakcyjne zajęcia. :-)

21.06.2018 - PIKNIK
czytaj więcej

Więcej zdjęć tutaj.

21.06.2018 - Wakacje smakują lodami
czytaj więcej

Drodzy i Szanowni,

gdy po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego, z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami.

Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.


czytaj więcej

W minioną niedzielę 17.06 nasi uczniowie z klasy 7b - Magda, Kacper i Szymon oraz 7a - Mateusz zostali nagrodzeni w konkursie kreatywnym "Ujarzmić wiatr". Konkurs polegał na wykonaniu zabawki, rzeźby lub instalacji poruszającej się pod wpływem wiatru. Rozdanie nagród odbyło się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie w czasie Światowego Dnia Wiatru. GRATULUJEMY 

17.06.2018 - NASI UCZNIOWIE NAGRODZENI W MIKOŁOWIE
czytaj więcej

Nasi niestrudzeni piechurzy z klas 4a i 5a udali się

czytaj więcej
 • 16.06.2018 - Kochanemu Tacie - sportowcy z klasy Ic.
16.06.2018 - Kochanemu Tacie - sportowcy z klasy Ic.
 • 14.06.2018 - Wycieczka do Krasiejowa

Fotorelacja z wycieczki klas 4b i 4d do Krasiejowa.

 • 13.06.2018 - Tabelka na mundial - może się przyda :)
13.06.2018 - Tabelka na mundial - może się przyda :)

12 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w szkole naszych przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Uczniowie klasy IIa i Szkolnego Koła Teatralnego przygotowali występy artystyczne.


Więcej zdjęć tutaj.

12.06.2018 - Powitanie przyszłych pierwszaków
czytaj więcej

Dzisiaj odbył się koncert laureatów pt.: "OKNA NA ŚWIAT". Podczas koncertu wystąpiła Hania z klasy Vb, która zdobyła II miejsce w kategorii recytacja - klasy 4-6 przygotowana przez Panią Marzenę Wiśniewską-Kopeć. Julia z klasy IVb zdobyła wyróżnienie - przygotowana przez Panią Agnieszkę Beldzik i Bożenę Wrześniak. Gratulujemy

11.06.2018 - Podsumowanie XXVI Ligi Recytatorskiej
czytaj więcej

Rozdanie nagród w konkursie "I AM the best". Uczennica klasy 6b Alicja zajęła I miejsce. Wraz z Alicją laureaci konkursów matematycznych. Gratulujemy Szczegóły sukcesów matematycznych poniżej:

11.06.2018 - Laureaci konkursów
czytaj więcej
Nasze uczennice wyśpiewały III miejsce na Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Śpiewająca Podstawówka". Gratulujemy dziewczynkom i Pani Gołuzd 
11.06.2018 - III miejsce na Festiwalu Piosenki Dziecięcej
czytaj więcej

9 czerwca udaliśmy się 

czytaj więcej
 • 7.06.2018 - Wyniki konkursu "Znane budowle krajów niemieckojęzycznych"

Cykl comiesięcznych międzyszkolnych konkursów z języka niemieckiego w roku szkolnym 2017/2018 dobiegł końca.
W ostatnim majowym konkursie "Znane budowle krajów niemieckojęzycznych" zwycięzcami zostali:
dwuosobowy team - kl.II a gim. Aleksandra Kampa i Julia Klimczak. Dziewczyny mozolnie pracowały nad makietą jednego z symboli Niemiec - bramą brandenburską (Brandenburger Tor), którą wykonały za pomocą zapałek.
W kategorii szkoły podstawowej na wyjątkowe uznanie zasłużył samotny wojownik - uczeń kl. 7a SP 17, Oskar Auguścik, który przedstawił zamek w Vaduz, stolicy Liechtenstein.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom pomysłu, kreatywności i wytrwałości!!!

Dziękujemy również wszystkim uczniom Gimnazjum nr 17 i SP 17 za niezwykle aktywny udział we wszystkich konkursach i zapraszamy w następnym roku szkolnym.
Do zobaczenia!!!

7.06.2018 - Wyniki konkursu
 • 6.06.2018 - Ważna informacja dla rodziców przyszłych pierwszaków

Szanowni Państwo.
Listy klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 znajdują się do wglądu w sekretariacie szkoły.

 • 6.06.2018 - Zaproszenie na Parafiadę
6.06.2018 - Zaproszenie na Parafiadę
 • 6.06.2018 - Z wizytą w Parku 12C

Uczniowie klasy 1b byli dzisiaj w Parku 12C, który stanowi część kompleksu Sztolni Królowa Luiza. W Bajtel Grubie czyli zabawkowej mini-kopalni dzięki zabawkowym maszynom górniczym dzieci zamieniły się w małych górników, pracujących na „prawdziwej” kopalni!


GALERIA.

6.06.2018 - Z wizytą w Parku 12C
 • 5.06.2018 - 100 lat Niepodległej

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole staramy się upamiętniać związane z tym wydarzenia historyczne. Dlatego też 5.06.2018 roku w sali gimnastycznej uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowali spektakl "Trzy skrzydła"nawiązujący do powstań śląskich z lat 1919-1921. Uczniowie wcielili się w role nie tylko powstańców, ale też górników i sławnych osób wywodzących się ze śląskiej ziemi.
Na uwagę zasłużyły zarówno gra aktorska dzieci, jak i ich umiejętności wokalne.
Dziękujemy panu Radosławowi Chwiejowi za pomoc przy nagłośnieniu i pani Agnieszce Kapuścik za wspaniałą grę na gitarze.
Akademię przygotowały panie: Agnieszka Kapuścik i Agnieszka Beldzik.


GALERIA.

5.06.2018 - 100 lat Niepodległej

Zachęcamy do obejrzenia prac wykonanych przez naszych uczniów z klas 7 na konkurs UJARZMIĆ WIATR. Konkurs jest organizowany przez Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, a zadaniem uczestników było stworzenie instalacji, rzeźby lub zabawki, którą można wprawić w ruch za pomocą wiatru. Gratulujemy pomysłowości i trzymamy za Was kciuki w zmaganiach konkursowych 

4.06.2018 - KONKURS UJARZMIĆ WIATR
czytaj więcej
 • 4.06.2018 - Dzień Dziecka na sportowo i piknikowo :)

Zdjęcia znajdują się na profilu naszej szkoły na Facebook'u: GALERIA.

 • 3.06.2018 - Zaproszenie dla rodziców i przyszłych pierwszaków

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu serdecznie zaprasza Rodziców i Uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasie I w roku szkolnym 2018/2019 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 12 czerwca 2018 r. (wtorek) o godzinie 16:30 w stołówce szkolnej.
Agata Gąsior – Dyrektor Szkoły 


 • 1.06.2018 - Życzenia na Dzień Dziecka

Dla wszystkich naszych DZIECI - tych najmłodszych i najstarszych

1.06.2018 - Życzenia na Dzień Dziecka
 • 31.05.2018 - UWAGA, NADCHODZĄ UPAŁY.
31.05.2018 - UWAGA, NADCHODZĄ UPAŁY.
 • 29.05.2018 - Zaproszenie do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Serdecznie zapraszamy. Zajęcia poprowadzi Pani Iwona Chrószcz - pedagog.

29.05.2018 - Zaproszenie do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
 • 29.05.2018 - Egzamin na Kartę Rowerową

29 maja 2018 uczniowie klas czwartych zdawali praktyczny egzamin na swoje pierwsze prawo jazdy, czyli na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Aby zdać egzamin uczniowie musieli poprawnie przejechać przygotowany przez Panów policjantów tor oraz odpowiedzieć na pytania z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i budowy roweru. Do egzaminu przygotowała uczniów Pani Bronisława Perek 


GALERIA.

Chętni uczniowie klas pierwszych uczestniczyli cały rok szkolny w dodatkowych zajęciach muzyczno - ruchowych prowadzonych przez Panią Katarzynę Gołuzd. Dzisiaj pokazały czego się nauczyły. Dzieci pięknie śpiewały, grały na instrumentach i tańczyły. 


Galeria.

29.05.2018 - Zabawy muzyczno-ruchowe
czytaj więcej
 • 28.05.2018 - Wirtualna wycieczka na Kubę

28 maja uczniowie klasy 4a mieli okazję przenieść się na Kubę... Nasi goście podzielili się z nami ciekawostkami dotyczącymi swojej podróży do tego odległego kraju. Nie zabrakło pięknych zdjęć, przysmaków rodem z Kuby i kubańskich rytmów rzecz jasna 


Galeria.

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce w XV Potyczkach Sprawnościowych z WOPR. Gratulujemy 

28.05.2018 - II miejsce w Potyczkach Sprawnościowych WOPR
czytaj więcej

Uczniowie klas III wyjechali w tym roku do Łeby do Ośrodka "Słoneczko". Pogoda trafiła nam się cudna, ani razu się nie nudziliśmy, ponieważ codziennie były dla nas organizowane coraz to lepsze atrakcje. Żal było wyjeżdżać...


FOTORELACJA.

26.05-8.06 - Zielone lekcje - Łeba
czytaj więcej
 • 25.05.2018 - Kochanej Mamie - sportowcy z klasy Ic
25.05.2018 - Kochanej Mamie - sportowcy z klasy Ic

24 maja odbył się finał Małej Olimpiady Polonistycznej. 
W zmaganiach finałowych wzięli udział nasi szóstoklasiści: Alicja Kampa i Dariusz Garbacz, który został zwycięzcą całego konkursu. Alicja ostatecznie zajęła IV miejsce.
Gratulujemy!

24.05.2018 - Finał Małej Olimpiady Polonistycznej
czytaj więcej
 • 24.05.2018 - Odwiedziny u Lopeza w Psitulu

Klasa 4d odwiedziła w czwartek 24 maja w Schronisku dla bezdomnych zwierząt "Psitulmnie" Lopeza - wirtualnie adoptowanego pieska wspólnie z klasą 3c. Za przyniesione do schroniska dary klasa otrzymała podziękowanie 

24.05.2018 - Odwiedziny u Lopeza w Psitulu
 • 23.05.2018 - Z wizytą w Radiu Silesia

23 maja uczniowie klasy III a odwiedzili siedzibę Radia Silesia. Poznali specyfikę pracy w radiu i wzięli aktywny udział w programie, który prowadził Marek Malarz. 

 • 23.05.2018 - Przedłużenie terminu wyrobienia karty ŚKUP

Po raz kolejny wydłużono termin wyrobienia karty ŚKUP - tym razem do końca września 2018.

Tokeny do wyrobienia karty są do odbioru w sekretariacie.


http://www.dziennikzachodni.pl/serwisy/komunikacja/a/karta-skup-dla-uczniow-to-darmowe-autobusy-tramwaje-i-trolejbusy-dla-dzieci-czy-trzeba-ja-wyrabiac-termin-zostal-wydluzony,13197550/


 • 22.05.2018 - Kicaj zdrowo

Dzisiaj dwie uczennice klasy 3a pojechały pod opieką pani Grażyny Gagat na X Miejską Konferencję dotyczącą programu Kicaj zdrowo do MOK Guido w Zabrzu. Wykonały plakat pt. Sportowa olimpiada dla zdrowia. Julia Janus i Aleksandra Jania zobaczyły również występy artystyczne dzieci z innych szkół.


Galeria.

 • 21.05.2018 - Z wizytą w Łaźni Łańcuszkowej - klasa 2a

Zapraszamy do Galerii.

21 i 22 maja uczniowie klas 4a i 4c uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Rynek w Kłodzku, twierdzę kłodzką i jej podziemne korytarze oraz odwiedzili kopalnię złota w Złotym Stoku.Drugiego dnia uczniowie pokonali trasę turystyczną w Błędnych Skałach i weszli na Szczeliniec Wielki. A później trzeba już było wracać do domu...


Galeria.

21-22.05.2018 - Wycieczka klas 4a i 4c do Kotliny Kłodzkiej
czytaj więcej

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacji ekologicznej "Listy dla Ziemi", zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Polega ona na pisaniu przez młodych ludzi listów o tematyce związanej z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska na specjalnym papierze wyprodukowanym z makulatury.
Celem konkursu jest wyłonienie najpiękniejszego listu napisanego podczas akcji. W szkolnych eliminacjach, jako najładniejszy, jury wybrało list napisany przez Dominikę Łukasik z kl. IVa 
GRATULUJEMY  Trzymamy kciuki za Dominikę w etapie ogólnopolskim 

20.05.2018 - Listy dla Ziemi
czytaj więcej

Przeczytaj także

Pliki do pobrania

Opracowanie: szkolnastrona.pl