19.04.2017 - PROJEKT "ZIELONA PRACOWNIA"

Nasz projekt „ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT’2017” został nagrodzony!!!

"Na tegoroczną edycję konkursu „ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT’2017” wpłynęła rekordowa liczba prac, bo aż 132. Jest to blisko dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Cieszy zarówno ilość prac jak i ich pomysłowość oraz stała obecność zarówno gmin wiejskich jak i miast na prawach powiatu jak Bytom, Świętochłowice czy Zabrze, które złożyły równie dużo wniosków co poprzednio. Każda kolejna edycja prezentuje coraz lepszy poziom składanych propozycji.

W tym roku na nagrody przeznaczono aż 180 tys. złotych, a laureaci mogą liczyć na kwoty do 6.500 zł oraz prawo do udziału w konkursie „ZIELONA PRACOWNIA’2017”, w którym nagrodą jest dofinansowanie do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 30.000 zł. 20% kosztów kwalifikowanych zadania powinno zostać pokryte ze środków własnych lub pochodzących z nagrody finansowej przyznanej laureatowi konkursu pn. „ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT’2017”.

Ocenie poddawany był przede wszystkim pomysł na zagospodarowanie pracowni - wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, a także różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu."

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

EDUKACJA. Dwie zabrzańskie szkoły podstawowe – nr 14 i nr 17 – wzbogacą się w najbliższym czasie o nowoczesne pracownie, w których dzieci będą mogły zgłębiać tajniki nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.  Obie znalazły się w gronie laureatów konkursu Zielona pracownia, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (obok wizualizacja Laboratorium natury z SP 14). Nagrody pieniężne będą zaliczone jako wkład własny, przy ubieganiu się o sfinansowanie projektów przez WFOŚiGW.

W trzeciej już edycji konkursu na projekt ekopracowni wzięły udział 132 szkoły podstawowe i średnie z całego województwa. Jurorzy przyznali 28 nagród po 6,5 tys. złotych oraz pięć wyróżnień rzeczowych. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w najbliższy piątek (21 kwietnia) w Katowicach.

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej