28.03.2017 - Zmiany w strukturze szkół wynikające z wprowadzenia ustawy „Prawo oświatowe”

Zmiany w strukturze szkół wynikające z wprowadzenia ustawy „Prawo oświatowe”

• Szkoły podstawowe z dniem 1 września 2017 r. zostają przekształcone w ośmioletnie szkoły podstawowe.
  • Zostały utworzone nowe obwody szkół podstawowych. Nowe obwody szkół dotyczą uczniów klas I szkół podstawowych.
  • Gimnazja z dniem 1 września 2017 r. zaprzestają naboru.
    Zakończenie działalności gimnazjów 31 sierpnia 2019 r.
  • Dotychczasowe gimnazja zostają przekształcone
    w ośmioletnie szkoły podstawowe, mogą być włączone do ośmioletniej szkoły podstawowej lub do trzyletniego liceum ogólnokształcącego.
  • W nowo utworzonych szkołach podstawowych istnieje możliwość utworzenia klas czwartych i siódmych dla dzieci zgodnie z nowym obwodem tych szkół.
  • Licea ogólnokształcące z dniem 1 września 2019 r. zostają przekształcone w czteroletnie licea ogólnokształcące.
  • Technika z dniem 1 września 2019 r. zostają przekształcone w pięcioletnie technika.
  • Zasadnicze szkoły zawodowe z dniem 1 września 2017 r. stają się trzyletnimi szkołami branżowymi.