• Odwiedziło nas: 1752432
  • Do końca roku: 246 dni
  • Do wakacji: 53 dni

23.03.2017 - III Miejski Konkurs Frazeologiczny

23 marca w naszej szkole odbył się finał III Miejskiego Konkursu Frazeologicznego „Z polszczyzną za pan brat” pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego. Wzięli w nim uczniowie klas IV-VI zabrzańskich szkół. W finale konkursu wiedzy spotkali się zwycięzcy eliminacji szkolnych, następnie miejskich. Dziewięcioro finalistów walczyło o tytuł Mistrza Frazeologii.

Miło nam poinformować, że Mistrzynią Frazeologii została Sandra Schoepe ze Szkoły Podstawowej nr 36, drugie miejsce wywalczyła Oliwia Pieczka ze Szkoły Podstawowej nr 26. Laureatem III miejsca została Anna Jung ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu. Pozostali finaliści to: Lena Piesik – SP 26, Maciej Słaby SP 14, Natalia Filipczak i Łukasz Sobczyk - Katolicka Szkoła Podstawowa, Hanna Słaboń - SP 42 i Julia Jamorska – SP 7.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 26, drugie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7, III miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa.
W konkursie plastycznym skierowanym do klas czwartych zwyciężyła Julia Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 11, drugie miejsce zajęła Daria Chwiołka – Szkoła Podstawowa nr 21, natomiast laureatką III miejsca została nasza uczennica – Paulina Skowron z klasy IV b.
Wyróżnienia w konkursie plastycznym zdobyli: Karol Kowalczyk z SP 36, Małgorzata Styk – SP 16 oraz Justyna Smoter z SP 42.
Wszyscy laureaci zostali docenieni i otrzymali dyplomy oraz piękne nagrody, które przekazał na ten cel m.in. Wojewoda Śląski, Urząd Miejski w Zabrzu oraz Rada Rodziców przy SP 17.