Regulamin Szkolnego Konkursu Matematycznego „Mistrz matematyki”

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV–VI Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu.
  • Konkurs jest wieloetapowy. Będzie się odbywał raz w miesiącu, od października do maja.
  • Termin konkursu w danym miesiącu będzie zamieszczany wraz z zestawem zadań dla każdej z klas na dany miesiąc na tablicy ogłoszeń
  • W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który raz w miesiącu przyjdzie i rozwiąże zadania w wyznaczonym terminie (zadania rozwiązywane mogą różnić się od podanych – np. mogą w nich być zmienione dane).
  • Udział w konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny. Uczeń może do niego przystąpić w dowolnym miesiącu jego trwania. Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowali nauczyciele matematyki minimum na dwa dni przed kolejnym etapem.
  • Każde zadanie będzie punktowane. Ilość punktów będzie zależała od rodzaju i stopnia trudności zadania.
  • Mistrzem zostanie uczeń, który zgromadzi najwięcej punktów. Mistrz uzyska tytuł „Mistrza matematyki Szkoły Podstawowej nr 17” dla swojego etapu kształcenia.
    • Mistrz Matematyki otrzyma z matematyki dodatkową ocenę celującą,  specjalny dyplom Mistrza oraz nagrodę rzeczową.
    • Za rozwiązanie zadań z danego etapu (miesiąca) uczeń może uzyskać dodatkową ocenę z matematyki (ilość punktów na ocenę celującą, bardzo dobrą i dobrą będzie podana przy każdym zestawie zadań).
    • Minimalna ocena za pojedynczy udział w konkursie to ocena dobra, która będzie wstawiana do dziennika na życzenie ucznia. Pozostałe prace nie będą oceniane stopniem. Będzie im przypisywana tylko odpowiednia liczba punktów.
    • Każdy comiesięczny konkurs będzie trwał 45 minut i będzie składał się z 6 zadań udostępnionych wcześniej uczniom.
    • Uczestnicy konkursu nie będą mogli poprawiać ani pisać dodatkowo zaległych etapów konkursu.
    • W przypadku uzyskania przez uczniów tej samej ilości punktów rozstrzygająca będzie dogrywka, która wyłoni Mistrza Matematyki.
    • Organizatorem konkursu jest Justyna Łukowska, przy pomocy Dyrekcji Szkoły i p. Aliny Sołowiej.