Edukacja regionalna w naszej szkole!

W tym roku szkolnym nasza szkoła jako pierwsza w Zabrzu realizuje program pilotażowy z edukacji regionalnej dla klas 5a i 5b w oparciu o program autorski p. Agnieszki Beldzik "Mój Region. Mój Dom".

Do tej pory uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą na temat Śląska, poznali obraz naszego regionu wyłniający się z filmów i teledysków, jak również odkryli, że Śląsk historycznie poza Polską spędził prawie 600 lat!
Na ostatnich zajęciach klasy 5b, jedna z uczennic, Marta K., podzieliła się z nami rodzinną historią swojej prababci i jej ojca, który był uczestnikiem Powstań Ślaskich.
Na razie jedynie "raczkujemy", ale ważne, że podjęliśmy chęć uzyskania świadomości, która pomoże nam lepiej zrozumieć miejsce, w którym mieszkamy.
Bo uważamy, że "zrozumienie miejsca, w którym się żyje, jest podstawą zrozumienia świata w ogóle" (I. Wyppich)