Relacja z wyjścia Migotków

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły, którzy należą do grupy Migotków byli gośćmi w szkole dla niesłyszących w Zabrzu. Specjaliści pracujący w ZSS nr 42 przygotowali dla nas warsztaty z udziałem niesłyszących uczniów tej placówki. W ramach tych zajęć nasze Migotki poznały procesy zachodzące w odbiorze dźwięków i mowy ludzkiej osób z zaburzeniami słuchu w różnym stopniu. Mieli również okazję przyjrzeć się narzędziom wspomagającym słyszenie , takim jak: aparaty słuchowe (zauszne), systemy odbioru mowy typu FM oraz implantom ślimakowym. Punktem kulminacyjnym spotkania było zaprezentowanie naszym gospodarzom piosenki Alfabet zamiganej w całości przez nasze zdolne Migotki.
Po tak udanym spotkaniu postanowiliśmy nawiązać stałą współpracę z ZSS nr 42 i umówiliśmy się na rewizytę już niebawem.