Ogólnopolski Tydzień Kariery

Zbliża się do końca Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK), który trwa od 16 do 22 października 2023 r. i  jest inicjatywą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem OTK jest inspirowanie i promowanie działań doradców zawodowych na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym. W tym czasie w wielu szkołach podejmowane są aktywności promujące OTK.

W tym roku działaniami w ramach OTK w ZSO 14 objęte zostały dzieci klas II i III. W szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym diagnozujące uzdolnienia dzieci przy wykorzystaniu Testu Uzdolnień Wielorakich dla uczniów klas I-III. Jednym z głównych celów wychowania jest wspieranie uczniów w rozpoznawaniu własnych predyspozycji i określaniu drogi dalszej edukacji. Uświadomienie dzieciom i ich rodzicom  predyspozycji dziecka już na początku kariery szkolnej stwarza warunki do efektywnego rozwoju a potem zatrudnienia.

Uczestnicy warsztatów aktywnie rozwiązywali zadania testowe a potem rozwijali poszczególne zdolności, doskonale się przy tym bawiąc. Jest nadzieja, że dzięki sprecyzowanym predyspozycjom uda się tym młodym osobom w przyszłości osiągnąć sukces zawodowy zgodnie z hasłem tegorocznego OTK – „Talent i praca – to się opłaca”.