29.09.2023 - Dzień Turkusowego Motyla

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Turkusowego Motyla. Jest to wyjątkowy dzień dla osób głuchych i słabosłyszących. Przypomina on nam o tej wyjątkowej grupie ludzi, która żyje w świecie ciszy i ma utrudniony dostęp do właściwie wszystkich aspektów codzienności ludzi słyszących. Symbolem osób niesłyszących jest turkusowy motyl ponieważ te zwierzęta nie słyszą, zaś kolor turkusowy ich skrzydeł symbolizuje barwność i piękno Polskiego Języka Migowego.

Uczniowie naszej szkoły dostarczyli mnóstwo turkusowych motyli, którymi udekorowaliśmy nasze korytarze. Wielu z nich przypięło dziś motyla, jako element ozdobny swojego stroju lub ubrało się w motylowe wzory. Tym wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.