Wycieczka klas 4a i 4c do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 18-19 maja uczniowie klas 4a i 4c wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia odwiedzili Kopalnię złota w Złotym Stoku, dzięki czemu dowiedzieli się, co jest cięższe: ołów czy złoto? A także poznali techniki wydobywcze tego kruszczca, zajrzeli do skarbca i jechali kolejką. Tego samego dnia, po zakwaterowaniu w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ķłodzku, uczniowie wraz opiekunami zwiedzili Twierdzę Kłodzką, poznając fragment historii tego miejsca, szczególnie za czasów panowania pruskich Hohenzollernów. Mieli też niepowtarzalną okazję przejść wąskie podziemne korytarze minerskie oraz zajrzeć do XVIII-wiecznej izby szpitalnej i sprawdzić, jak działała fortyfikacja obronna. Wieczorem dzień zakończył się wspólnymi zabawami i śpiewem przy ognisku. Drugiego dnia dzieci wzięły udział w zabawach sportowo-rekreacyjnych, a do ich dyspozycji były: boiska sportowe i plac zabaw. Po opuszczeniu ośrodka uczestnicy udali się na Błędne Skały Gór Stołowych - jedyny taki w Polsce i jeden z niewielu w Europie labirynt skalny.

Uczniowie, zadowoleni i pełni wrażeń, w godzinach wieczornych bezpiecznie wrócili do Zabrza Mrugnięcie