Wielka Liga Czytelników

Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” - edycja 2019/2020

Najważniejsze informacje:

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów SP nr 17.
Rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 oraz klasy 5-8.

2. Organizatorami konkursu „Wielka Liga Czytelników” są:
Stowarzyszenie „Wielka Liga” – główny organizator;
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach;
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach;
Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach;
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach.

3. Konkurs przebiega w trzech etapach:
a) Etap pierwszy (szkolno-biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych poprzez czytanie wybranych książek i rozwiązywanie do nich testów. Rozpoczyna się 25 listopada 2019 r. i trwa do 13 marca 2020 r.
b) Etap drugi (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach
c) Etap trzeci (powiatowy) – test drużynowy w placówkach wyznaczonych przez Koordynatorów Powiatowych.

4. Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, rodzeństwem przy rozwiązywaniu testów.
Uwaga! Rodzic powinien pomagać i wspierać dziecko, a nie rozwiązywać testy za dziecko.

5. Tylko Ci uczestnicy konkursu, którzy zdobędą komplet 10 sprawności, mogą wziąć udział w kolejnym etapie konkursu – szkolnym teście kwalifikacyjnym.
Sprawności można też zdobyć poprzez zdobycie 1, 2, lub 3 miejsca w innych konkursach czytelniczych lub wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki (klasy 1-4) lub plakatu promującego czytelnictwo (klasy 5-8).

Szkolny test odbędzie się w okresie od 16 do 27 marca 2020 r.

6. Po troje laureatów z każdej kategorii szkolnych eliminacji stworzy drużynę i weźmie udział w etapie powiatowym.
Etap powiatowy odbędzie się 28 kwietnia 2020 r.

7. Wszystkie książki wybrane do konkursu wraz z testami dostępne są w bibliotece szkolnej!
Uwaga! Uczniowie, którzy brali udział w poprzedniej edycji konkursu, czytają inne książki (tytuły nie mogą się powtarzać).
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!