• Odwiedziło nas: 1758910
  • Do końca roku: 242 dni
  • Do wakacji: 49 dni

V Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z polszczyzną za pan brat” rozstrzygnięty!!!

15 stycznia w naszej szkole po raz piąty odbył się finał miejskiego konkursu frazeologicznego. Wzięli w nim udział uczniowie zabrzańskich szkół podstawowych. Do zmagań finałowych konkursu wiedzy przystąpili uczniowie klas VII i VIII - zwycięzcy poprzednich etapów: szkolnego i miejskiego. Każdy finalista musiał wykazać się znajomością związków frazeologicznych, rozumieniem ich znaczenia i pochodzenia oraz wyszukać frazeologizmy w reklamach  filmowych.

Laureatem konkursu został Łukasz Sobczyk z Zespołu Szkół Katolickich, drugie miejsce zdobyła Natalia Filipczak z tej samej szkoły. Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Jung ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu.
Uczniowie klas czwartych i piątych rywalizowali w kategorii-praca plastyczna. Zadaniem uczestników było zilustrowanie wybranego przysłowia. Laureatem konkursu w tej kategorii został uczeń naszej szkoły z klasy V b Filip Szymczyk, drugie miejsce uzyskał Jakub Pucicki z klasy IV a - uczeń naszej szkoły, trzecie miejsce przyznano Wiktorii Kozioł ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu. Wyróżnienia otrzymali Bartosz Polak ze Szkoły Podstawowej nr 15, Martyna Kozioł ze Szkoły Podstawowej nr 42 oraz nasz uczeń Mateusz Śliz z klasy IV a.